« Ožujak 2024 »

JELOVNIK OZUJAK 2024..docx

ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO 2022.
Autor: Administrator , 22. 3. 2022.

Dana 18. ožujka 2022. u Glazbenom paviljonu u Parku Matice hrvatske u Krapini otvoren je Lidrano 2022. Krapinsko-zagorske županije, smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih škola i srednjih škola. Okupljene mentore i učenike pozdravili su Vlatka Družinec, ravnateljica OŠ "Ljudevita Gaja" Krapina, Zoran Gregurović, gradonačelnik grada Krapine i Jasna Petek, zamjenica župana KZŽ-a, koji su uputili poticajne riječi i pohvale svim sudionicima te naglasili važnost održavanja ove smotre i prezentacije učeničkoga stvaralaštva i izričaja na materinjem jeziku.

Naša škola imala je svoje predstavnike u svim trima područjima: literarnom, dramskom i novinarskom. Učenica 8. razreda Sara Premerl Peštaj pohvaljena je za svoj putopis "Put u nedogled" (mentorica Lucija Mlakar), a u istoj su kategoriji sudjelovale i učenice 6. razreda Karla Omerza s kratkom pričom "Zagorski misterij" i Dora Šarić s kratkom pričom "Kao da sam i ja bila ondje" (mentorica Tina Marušić). U dramskom su području uživo nastupili učenik 7. razreda Jakov Marković koji je izveo "I videl sam v megli" prema odabranoj poeziji Miroslava Krleže, Frana Galovića i Dragutina Domjanića (priredila mentorica Valerija Novak), učenik 7. razreda Jakov Kolar s monologom "Raspjevana slagalica strave" autora Frana Petrača (mentorica Ljerka Gajski Markulin) i učenica 5. razreda Jelena Markulin s kazivanjem kajkavske pjesme "Gda babica je štruklje pekla..." autorice Sonje Brčić (mentorica Tina Marušić). Učenici su oduševili uvjerljivošću, preciznošću i točnošću svojih nastupa za što su ih i pohvalili članovi Povjerenstva za dramsko-scensko stvaralaštvo Ivan Đuričić, redatelj, dramski pisac i glumac, i glumci Dea Presečki i Mateo Videk. U kategoriji novinarskoga stvaralaštva sudjelovali su učenica 8. razreda Zara Videk s problemskim člankom "Vršnjačko nasilje" (mentorica Lucija Mlakar) i učenica 7. razreda Marta Iveković s komentarom "Korona - prazna učion(ic)a" (mentorica Valerija Novak) čije radove možete pročitati u privitku.

Čestitamo svim vrijednim i talentiranim učenicima na sudjelovanju u LiDraNu 2022., a nadamo se da će za državni plasman biti više sreće drugi put!

Tina Marušić, prof.