« Ožujak 2024 »

JELOVNIK OZUJAK 2024..docx

NAŠI UČENICI POHVALJENI NA ŽUPANIJSKOJ SMOTRI LIDRANO
Autor: Administrator , 22. 3. 2021.

Ovogodišnja Županijska smotra LiDraNo održana je u petak 19.ožujka u Srednjoj školi Krapina.

Našu su školu u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa odlično predstavili Jana Vrdoljak (5.a razred) i Jakov Kolar (6.b razred). Učenike je pripremala prof. Ljerka Gajski Markulin.

Janin i Jakovljev rad i kreativnost pohvaljeni su od strane afirmiranih glumaca, tročlanog Povjerenstva u sastavu: Ivan Đuričić, Mirela Videk Hranjec, Mateo Videk.

Jana se predstavila pjesmom Kak je to biti fejst gladen autorice Ane Tuković i dobila pohvale za odabir teksta koji je prikladan dobi, zanimljivost i prirodnost u kazivanju stihova, zaigran i energičan nastup, snažan i moćan glas te sigurnost na pozornici.

Monolog iz priče Jasminke Tihi-Stepanić Kako napisati pjesmu uvjerljivo je i nadasve zanimljivo izveo Jakov Kolar. Povjerenstvo je prepoznalo njegov mladenački glumački talent: odličnu govornu izražajnost, vješte i funkcionalne promjene rečenične intonacije, razigranost, sigurnost i prirodnost u nastupu.

Osim scenskih nastupa, našu su školu predstavile i tri učenice u kategoriji literarnih radova. Sara Premerl Peštaj (7.c razred) napisala je kratku priču pod naslovom Paralelni svjetovi, a učenica Klara Plenar (7.d razred) sudjelovala je na LiDraNu napisavši rad pod naslovom Tebi koji nisi sa mnom sada ovdje. Učenice je mentorirala prof. Lucija Mlakar. Učenica Karla Omerza (5.d razred) napisala je rad na kajkavskom narječju pod naslovom Proletna zavrzlama, a njena je mentorica bila prof. Tina Marušić.

Čestitamo učenicima i vjerujemo da će im ove lijepe pohvale biti velik poticaj za daljnji rad i napredovanje u dramskom izrazu!