« Ožujak 2024 »

JELOVNIK OZUJAK 2024..docx

Učenici područne škole Špičkovina obilježili Dan jabuka
Autor: Administrator , 22. 10. 2012.

Povodom Dana jabuka, učenici i djelatnici PŠ Špičkovina  posjetili su voćnjak u Mirkovcu te prisustvovali u branju jabuka, dok su prvašići posjetili Zagorsku hižu te pratili radnje pri izradi soka od jabuka.

Povodom Dana jabuka, učenici i djelatnici PŠ Špičkovina  posjetili  su voćnjak u Mirkovcu.

Brali su jabuke, igrali prigodne igre, te izvršili zadane zadatke na temu uzgoja jabuka u Mirkovcu. Prebrojavali su redove u voćnjaku, brojili jabuke na jednoj voćki,punili sanduke i vagali ih, saznali značenje pojma integrirani uzgoj, sorte koje se uzgajaju i njihove osobitosti  itd. Budući da je HTV tog dana snimao prilog za Županijsku panoramu i učenici iz Špičkovine su dali svoj doprinos što je bilo i objavljeno. Ponijeli su sa sobom ubranih jabuka.

PŠ Špičkovina se zahvaljuje PZ Začretje, posebno gosp.Nikoli Mladiću i DVD-u Špičkovina na prijevozu.

Dana 19.10.učenici 1.š odjela prisustvovali su Danu jabuka u Zagorskoj hiži.Pratili su radnje od ubranih jabuka ,pranja u „škafu“,mljevenje ručnim mlinom,prešanje do degustacije pravog domaćeg soka.Gostovali su i učenici OŠ Oroslavje s prigodnim programom bogatim pučkim izrekama na temu jabuke te su upriličili izložbu svojih radova.Prvašići naše škole  i odrasli su na dar dobili posudice za olovke u obliku jabuka,označivače i naravno jabuke s izrekom.

U znak prijateljstva  posađeno je drvo ali ne jabuke već drijenka kojeg svi priželjkujemo kako bi si jednog dana kad poraste mogli uzeti grančicu za blagoslov.Uz proizvode od jabuka djeca dviju škola i odrasli su se lijepo družili.