« Ožujak 2024 »

JELOVNIK OZUJAK 2024..docx

Valentinovo
Autor: Administrator , 21. 2. 2014.

Valentinovo u školi

Dana 13. 2. 2014., poslijepodne prije samog Valentinova, Svjetskog dana zaljubljenih, održan je mali susret učenika i učitelja naše osnovne škole pod nazivom “ Valentinovo u školskoj knjižnici”.

Na susretu su prisustvovali članovi novosnovanog Debatnog kluba, članovi grupe Mladih kreativaca, te učenici i djelatnici škole koji su se zainteresirali za obilježavanje tog posebnog datuma. Druženje je započelo glazbenom točkom Marte Kebet na flauti. Pošto smo obilježavali Dan ljubavi, a ljubav ide kroz želudac, počastili smo se slatkim srcolikim kolačićima koje je pripremila Ana Potočki, dok su “tete kuharice” skuhale čaj kako bi se ugrijali. Naš Debatni klub održao je debatu o konzumerizmu i ljubavi u kojoj su raspravljali je li Valentinovo dan za kupovanje ili se ljubav može dokazati i na druge načine. Naravno i interijeri su bili prigodno ukrašeni, za što su se svojim crtežima pobrinule kreativke Marcela Mak i Antonija Vrančić  . Uhvatili smo i vremena za poeziju i uživali u romantičnim riječima iz pera najpoznatijih kako svjetskih, tako i domaćih autora svijeta književnosti, koje su čitali učenici. Pokušali smo i odgonetnuti značenja nekih poznatih poslovica o ljubavi i zaljubljenosti, koje smo temeljito prodiskutirali. Nakon svake točke komentirali smo izvedeno i iznosili svoje stavove i razmišljanja. Za dobru atmosferu pobrinuo se Antonio Hranić, koji je pjevajući na gitari svirao popularne pjesme o ljubavi, a uz pjesmu je nastavljeno druženje i razgovor. Neki su se pridružili i zapjevali zajedno s Antonijem. Naše druženje je, uz svu zabavu, jako brzo proletjelo. Ozračje je bilo izvrsno i prijateljsko. Sigurna sam kako je svima poboljšalo ovogodišnji Dan zaljubljenih.

Ema Smolić, 8c