« Ožujak 2024 »

JELOVNIK OZUJAK 2024..docx

Kad se male ruke slože prijateljstvo i ljubav se množe
Autor: Administrator , 27. 11. 2014.

U petak, 21. studenog u 18:00 sati u Osnovnoj školi Ksaver Šandor Gjalski održana je 11. humanitarna priredba „Kad se male ruke slože: prijateljstvo i ljubav se množe“ s ciljem pomoći učenicima u financiranju Škole u prirodi.

Priredba je započela pjesmom „Neka ovaj cijeli svijet“ koju je otpjevala Doris Tkalčević u pratnji Školskoga zbora i klavirske pratnje Nikole Santra. Slijedeću glazbenu točku „Krijesnica“ izveo je Školski zbor pod vodstvom Mateje Bunčić. Nakon 2 glazbene točke,  učenici 3.a razreda i njihova učiteljica Zorica Car pripremili su scensku igru „Iznenađenje“. Zatim je trio klarineta, inače pobjednice ovogodišnjeg regionalnog natjecanja, koji čine učenice Magdalena Škreblin, Clea Hajdaš-Dončić i Patricija Bartol izveo Mozartov Divertimento broj 2 (I. stavak Allegro) pod mentorstvom Martine Prelec i Mihovila Dorotića.

Scensku igru „Sreća je u malim stvarima“ pripremili su učenici 4.a  razreda pod vodstvom učiteljice Snježane Turk. Domagoj Tisanić, učenik 4. a razreda, pod vodstvom Lucije Klarić i u glazbenoj pratnji  Mateje Bunčić, odsvirao je „Kontradans“ na violončelu. Kako je glazba spojila klarinet i saksofon, pokazali su nam glazbeni duo Filip Budić i Lovro Sente s izvedbom „The Entertainer Scotta Joplina“ pod mentorstvom Ivana Kovačića i Mihovila Dorotića.

O prijateljstvu, ljubavi i zajedništvu poučili su nas učenici 2.š razreda sa svojom učiteljicom Anicom Ormuž u scenskoj igri kajkavskoga naziva „Dvorišče“. U ovu priredbu uključile su se i učenice 8. razreda koje su uz pratnju Mateje Bunčić i zbora otpjevale pjesmu „All of me“ Johna Legenda. Zatim su nastupili već poznati lutkari, učenici 4.c razreda s lutkarsko-dramskom predstavom „Kraljevska pusa“ koju su s njima uvježbale učiteljice Ruža Novak i Ljiljana Mokrovčak.

Mozartovu očevu pouku prenijela je Ema Kralj uz klavirsku pratnju Mateje Bunčić,  a uvježbala ju je učiteljica Željka Završki. Nakon glazbenih i dramskih izvedbi, došao je red n recitacije „Prek plota“ učenika 4.b razreda koje je pripremila učiteljica Margita Popović.

Dječje igre Hrvatskoga zagorja predstavila nam je Dječja folklorna skupina Kulturno umjetničkog društva Zabok koju su uvježbali Anita Pripeljaš-Belačić, Petra Vukić i Petar Varga. Kada govorimo o tradiciji, njezin je važan predstavnik svakako Dječji zbor Zabočki mališani Društva Naša djeca Zabok koji djeluje već 21 godinu. Kroz bogatu tradiciju, zbor okuplja velik broj djece koja rastu uz glazbu i prenose njezinu radost. Zabočki mališani zaokružili su program pjesmama: „Združena slova“, „Magarac i kukavica“ i „Naša lopta“ pod vodstvom Jasenke Borovčak i uz glazbenu pratnju Lidije Jadek.

Humanitarna priredba pod sloganom „Prijateljstvo i ljubav se množe“ okupila je mnoge učenike, izvođače, učitelje i profesore, ljude dobre volje koji su pokazali veliku spremnost pomoći onima kojima je to najpotrebnije. Sakupljenim novcem od ulaznica svako će dijete imati mogućnost otići u Školu u prirodi, veseliti se sa svojim prijateljima, uživati u prirodi, učiti i zabavljati se.

Na kraju je zahvaljeno svim organizatorima, učenicima, izvođačima, učiteljima i roditeljima koji su svojim radom sudjelovali u pripremi i ostvarenju ove humanitarne priredbe kao i svima koji su podržali ovu veliku i plemenitu akciju.

S lijepim mislima i Himnom zadrugara „Kad se male ruke slože“ u izvedbi Zabočkih mališana i Zbora učenika 4.a, b i c razreda završila je priredba.