Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Administrator , 15. 12. 2014.

U sklopu Mjeseca borbe protiv ovisnosti, koji se obilježio u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca, učenicima predmetne nastave naše škole održana su predavanja, radionice i tribine na temu prevencije nasilja, ovisnosti i drugih neprimjerenih oblika ponašanja.

Kako bi se upoznali s opasnostima interneta i mobitela, policijska službenica Andreja Jurić učenicima 5. razreda održala je predavanje „Međuvršnjačko nasilje s nalaskom na zlouporabu mobitela i interneta“. Petašima su još održana predavanja i radionice na temu „Živim život bez nasilja“ i „Pušenje i alkoholizam“ u suradnji s psihologom Svetislavom Joka iz Centra za prevenciju ovisnosti.

Osim učenicima, predavanja su održana i njihovim roditeljima. Za roditelje učenika 6. razreda, Andreja Jurić i Svetislav Joka održali su predavanje „Prepoznavanje simptoma i borba protiv ovisnosti“.

O štetnosti alkohola i poražavajućoj činjenici da ga sve više maloljetnika konzumira, učenike 7. razreda upoznao je socijalni radnik Željko Postonjski iz Centra za socijalnu zaštitu Zabok.

Učenicima 8. razreda, na Svjetski dan borbe protiv AIDS-a, školska liječnica Ljiljana Đurić održala je tribinu na navedenu temu. U 8. razredu provodi se i projekt „Zdrav za pet“ kao preventivni program ovisnosti i zlouporabe droge, alkohola i igara na sreću.

Ove hvalevrijedne programe za učenike i njihove roditelje, provodi naša školska psihologinja Ljerka Lihter kao voditeljica Koordinacije za prevenciju nasilja, ovisnosti i drugih neprimjerenih oblika ponašanja u suradnji s institucijama koje se bave djecom i problemima nasilja i ovisnosti.