Fašnik
Autor: Administrator , 18. 2. 2015.

U našoj školi jučer je vladalo fašničko veselje. Svaki razred predmetne nastave maskama i scenskim nastupom predstavio je jednu zemlju Europske Unije koja je na jedan dan postala Fašnička Unija. U programu koji je započeo u 12:50 sati, prvi su nastupili 5.a razred predstavivši Španjolsku kroz plesačice flamenca i borbu s bikovima. Njihove susjede Portugalce, poznate po nogometu, navijačicama i Kristoforu Columbu, kroz ples je predstavio 5.b razred. Njemačku, zemlju poznatu po filozofima, književnicima, skladateljima, predstavio je 5.c razred, dok su tradicionalni mađarski ples u ritmu metal glazbe otplesali 5.d razred zajedno sa svojom razrednicom.

Kako je dobiti na Eurojackpotu od Šveđana najbolje zna 6.a razred. U zelenim tonovima 6.b razred predstavio je Irsku, zemlju poznatu po mitologiji, pubovima, Danu sv. Patrika. Našu zemlju imao je čast predstaviti 6.c razred koji je u navijačkim dresovima pokazao kako izgleda navijačko ludilo na utakmici. Mediteransku zemlju Grčku kroz tradicionalni ples sirtaki predstavio je 6.d razred. Kako izgleda biciklistička utrka u Nizozemskoj prikazao je 7.a razred.

Češke turiste koji dolaze na Jadran kroz ples je predstavio 7.b razred. Najpoznatiji sport u Finskoj je hokej na ledu, a kako ga je igrati, a usput i plesati prikazao je 7.c razred. Jedna od rijetkih zemalja, Engleska, u kojoj muškarci plešu tradicijski ples u suknjama, a žene plešu cabaret u odijelima predstavio je 7.d razred. Oktoberfest, skijališta, valcer samo su neke od zanimljivosti Austrije koje je prezentirao 8.a razred.

Zemlju poznatu po rimskoj mitologiji, tjestenini, mafiji na zanimljiv scenski način predstavio je 8.b razred. Cancan, ples brzog ritma čiji je tvorac francuski skladatelj Jacques Offenbach otplesao je 8.c razred. Zadnji su nastupili 8.d razred koji je alpsku zemlju Sloveniju prikazao kroz poznata skijališta, kurente (slične hrvatskim zvončarima) te veselu narodnu glazbu uz harmoniku.

Na kraju su pročitane optužbe Fašniku koje su napisali učenici naše škole.