Susret učenika 2.b razreda iz Zaboka i Konjščine
Autor: Administrator , 29. 4. 2015.

U ponedjeljak, 27. travnja u Zaboku održao se zanimljiv susret učenika drugih razreda. Učiteljice Snježana Prpić Bernobić i Ljiljana Mokrovčak dogovorile su i organizirale susret svojih drugašića, 2.b iz OŠ Konjščina i 2.b iz OŠ Ksavera Šandora Gjalskog. Povod je bio zajednički odlazak na 4. KIKI – međunarodni festival dječjeg filma.

Učenici iz Konjščine stigli su vlakom. Na stanici su ih dočekali njihovi domaćini, vršnjaci iz Zaboka. Odveli su ih do Trga Ksavera Šandora Gjalskog i ukratko im predstavili svoj grad. Zajedno su prošetali do Parka Milana Prpića gdje su se poigrali. Nakon toga su s velikim zanimanjem otišli na KIKI festival. Nasmijana lica nakon projekcije otkrila su njihovo oduševljenje viđenim filmovima. Cijelim putem do škole prepričavali su i komentirali scene iz filmova.

U školi domaćina goste su dočekali članovi lutkarske grupe, učenici 4.c razreda s učiteljicom Ružom Novak. Tada je uslijedilo iznenađenje – lutkarska predstava „Kraljevska pusa“. Nakon toga, drugašići su se družili u učionici 2.b. Učenici iz Konjščine uručili su svojim zabočkim prijateljima poruke i crteže koje su za njih izradili. Bili su ponosni na sebe jer su poruke bile pun pogodak i čitale su se sve redom. Domaćini su goste počastili voćem i slatkišima te im poklonili nekoliko primjeraka slikovnice „Gabrek i Zdenček“ koja je nastala kao rezultat projekta „Naši zdenci“ učenika PŠ Špičkovina.

Na kraju druženja, učenici 2.b pozvani su da što prije dođu u Konjščinu.