Ćao, osmaši
Autor: Administrator , 18. 6. 2015.

Kao i svake godine do sada, na kraju nastavne godine oprostili smo se od naših osmaša. Na završnoj priredbi posvećenoj njima koju su vodile učenice Larisa Horvat i Dora Krznar vidjeli smo koliko su naši osmaši talentirani u glazbi, plesu, dramskom i literalnom stvaralaštvu. Kroz osam godina sklopljena su divna prijateljstva, prepisane mnoge zadaće, bilo je suza i smijeha, a o tome najbolje svjedoče biografske crtice koje su pročitali. Dramska skupina pripremila je dramsku igru „Profesionalci“ i „Što je glumac“ te su prikazali film „Film i mladi“ koji su sami snimili i montirali.

U glazbenom djelu nastupio je zbor uz klavirsku pratnju profesorice Mateje Bunčić. Otpjevali su „Tercu na tišinu“, „Yellow“ i „Beneath your beatiful“. Jana Krajačić i Sara Rafajec svirale su na klarinetu, Marta Balija na klaviru, a Dragutin Nesek  na zvonima što nam pokazuje da su učenici uz redovnu nastavnu, našli vremena usavršavati i stjecati znanja u glazbenoj školi. Petra Kolarić i Karlo Tumpić vrhunski su plesači koji svoj talent usavršavaju nekoliko puta na tjedan, a svojom plesnom točkom zadivili su sve prisutne. Kako su Petra i Karlo plesali u duetu, tako su Jan Grabrovečki i Tihana Đurđević pjevali u duetu „Od kad te nema“, a svojom izvedbom izazvali su mnoge emocije.

Uz brojne talente iz područja umjetnosti, učenici su ostvarili i zapažene rezultate na natjecanjima iz nastavnih predmeta, a neki od njih bili su marljivi tijekom svih osam godina obrazovanja te su ostvarili odličan uspjeh. Njima je ravnatelj Tomislav Polanović uručio prigodne knjige.

Za kraj, Jan Grabrovečki i Petra Kolarić pročitali su pjesmu „Rastanak“ Krune First Medić, a Larisa Horvat zahvalila se ravnatelju, svim učiteljima, stručnim suradnicima i ostalim djelatnicima škole što su bili dio njihovog odrastanja i obrazovanja.

A, mi im želimo puno uspjeha u privatnom i poslovnom životu!

Događaje s priredbe možete pogledati u fotogaleriji.