Završna priredba osmaša
Autor: Administrator , 14. 6. 2016.

Na kraju još jedne nastavne godine, završnom priredbom pod nazivom „Osmjehnite se svijetu“ u petak, 10. lipnja oprostili smo se od naših osmaša. Program je započeo glazbenom čarolijom zbora koji je u klavirskoj pratnji Mateje Bunčić izveo „Voćku poslije kiše“. Zatim je uslijedila šaljiva scenska igra učenika 5.c i 5.d razreda nastala prema humorističnim pričama Zvonimira Baloga iz zbirke „Ja magarac“ nastala pod mentorstvom Tine Marušić.

Na šaljivu scensku igru odlično su se nadovezali osmaši koji su se prisjetili anegdota i crtica iz proteklih osam godina. Među njima bilo je vrijednih i marljivih učenika koji su sve razrede prošli s odličnim uspjehom te onih koji su ostvarili zapažene rezultate na županijskim i državnim natjecanjima. Njima je nagrade uručio zamjenik ravnatelja Danijel Cvetko.

Program je nastavljen klavirskom izvedbom „Etide“ Stephena Hellera učenice Jane Šepec pod mentorstvom Valentine Čanžar. Zatim je sve obradovao energičan nastup učenica iz plesne skupine IDA koje su izvele plesnu točku „Meta“ u spoju suvremenog plesa i pokreta.

Posebno smo ponosni što je škola bogatija za još jedan kreativni glazbeni spot za pjesmu „Ptican Dodo“ koji je nastao u suradnji učenika 5. razreda i učitelja Nikole Santra. Učenici su uživali u njegovoj projekciji u kojoj se uz petaše pojavljuju i vesele animacije. I na kraju, kao uvertiru u ljetne praznike zbor je izveo pjesmu „Oceans“ uz pratnju Doris Tkalčević na violini.

Kako je čarobni preplet glazbe, glume, pokreta, plesa, čarolije zvuka i riječi izgledao na završnoj priredbi, u slici možete pogledati u fotogaleriji.