« Ožujak 2024 »

JELOVNIK OZUJAK 2024..docx

Kad se male ruke služe, s ljubavlju sve se može
Autor: Administrator , 30. 11. 2016.

Trinaestu godinu zaredom, u petak, 25. studenog održana je humanitarna priredba „Kad se male ruke slože, s ljubavlju sve se može“. Na samom početku prisjetili smo se učiteljice Diane Zajec od koje su se oprostili učenici 4.a odjela. „Pismo učiteljici“ pročitala je učenica Ema Papeš. Program je nastavljen u veselom tonu sanjarskim notama učenice Klare Dolenec na klaviru te razigranim stihovima Zabočkih mališana koji su otpjevali „Šaljivu pjesmu“, „Postolara“ i „Lovcu“. Moto „s ljubavlju sve se može“ posebno je došao do izražaja u lutkarskom prikazu „Poštarska bajka“ naših školskih lutkara gdje smo vidjeli koliko poštar može pridonijeti da ljubav preko sedam gora i mora ipak dođe do cilja.

U glazbeni dio programa uveli su nas zaljubljenici u glazbu, polaznici Glazbene škole učenica Dorotea Dolenec na gitari te učenici Sara Balen, Lovro Mutavčić i Ivona Vrček u triu klarineta. Kako odrasli mogu preokrenuti ljubav u nešto sasvim drugo otkrili su nam učenici Benjamin Gojšić i Jakov Škrivanek iz Područne škole Špičkovina u recitaciji „Kako me zovu“. Učenice Ema Kralj i Jana Šepec kroz pjesmu „Postoji jedan“ otkrile su nam da u njihovom životu postoji netko. Ljubav je ponekad vesela i tajanstvena, a o tome su baš pjevali učenici 3. razreda u „Kišobranu za dvoje“. Kako je to kada se ljubav, ludost, zabava i vjernost igraju skrivača učenici predmetne nastave pokazali su u svojoj scenskoj igri „Ljubav je slijepa“. Kako su se djeca nekada igrala i zabavljala pokazali su učenici 4. razreda kroz dječje folklorne igre i plesove.

U završni glazbeni dio programa uveo nas je Školski zbor s pjesmom „All of me“. Zboru su se pridružili Zabočki mališani te su otpjevali „Nek svud ljubav sja“. Nakraju su se priključili i učenici 4. razreda te su svi zapjevali himnu zadrugara „Kad se male ruke slože“.