Predstavljen projekt „Zdravo i fino“
Autor: Administrator , 2. 12. 2016.

U sklopu 3. ciklusa projekta „Zdravo i fino“ Društva Naša djeca Zabok koji se provodi s Dječjim gradskim vijećem, jedna od aktivnosti je vršnjačka edukacija koja je započela u našoj školi. Dječje vijećnice i vijećnici Eva Vrgoč, Dora Vranić, Nika Augustinović, Lada Iveković, Sara Tršinski i Igor Jadan u 2., 3. i 4. razredu predstavili su projekt „Zdravo i fino“ te prenijeli djeci znanja i iskustva koja su stekli kroz radionice zdravoga kuhanja i stručnih predavanja o zdravoj prehrani, usvajanju zdravih prehrambenih navika, temeljima zdravlja u svakodnevnom životu te uzgoju zdravih namirnica. Također su svojim vršnjacima pokazali zdrava jela koja su oni uz pomoć voditeljice kuhanja Snježane Krpes i odraslih volonterki DND-a Zabok pripremili u ugostiteljskom kabinetu Srednje škole Zabok, a koja se nalaze u kuharicama: „Zdravo i fino“ i „Jela zdrava i fina – proljeće, ljeto, jesen, zima“ s CD-om Zdravo i fino izdanih u 2. ciklusu projekta te su sudjelovali u snimanju spota za pjesmu „Ne treba nam šećer“.

Cilj ove prezentacije je da se djeci kroz kreativne radionice, igre, asocijacije, kviz i razgovor osvijesti važnost zdrave prehrane i usvajanja zdravih prehrambenih navika, kao i važnost tjelesnog kretanja, a sigurno je da im je puno interesantnije kada im to prezentiraju njihovi vršnjaci. Projekt „Zdravo i fino“ nastavljen je zahvaljujući financijskoj podršci Krapinsko-zagorske županije, a planiraju se i daljnje prezentacije u našoj školi, ali i drugim školama u Krapinsko-zagorskoj županiji - rekla je voditeljica projekta „Zdravo i fino“ Jasenka Borovčak.