Dan škole Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku
Autor: Administrator , 8. 11. 2011.

O Gjalskomu iz drugoga vugla

U sklopu kulturne manifestacije Dani Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku, Osnovna škola K.Š. Gjalskog obilježila je svoj Dan škole.

Na obljetnicu Gjalskova rođenja 26. listopada održana je u školi svečana priredba na kojoj su učenici i njihovi voditelji za svoje goste, među kojima su bili  zabočki župnik Marijan Culjak, dožupanica  gđa. Sonja Borovčak te dogradonačelnica Zaboka  gđa. Nevenka Gregurić, priredili poseban program.

Učenici razredne nastave predstavili su se recitacijama i plesom. Predstavnica skupine Mali Gjalski je, kao i svake godine, monologom prikazala još jednu sličicu iz Gjalskovog života, „O Gjalskom iz drugoga vugla“. Novinarska grupa je scenski prezentirala svoje istraživanje o  pošasti u školskim klupama zvanoj prepisivanje, a sve je to bilo začinjeno bogatim glazbenim točkama učenika naše glazbene škole.

Osobito je svečano ravnatelj škole gosp. Tomislav Polanović istaknuo i čestitao svim učenicima kojima će škola uručiti nagrade, vrijedne knjige,  zbog značajnih uspjeha na raznim smotrama i natjecanjima protekle školske godine. Njihovi uspjesi su i potvrda da učitelji naše škole kvalitetno i  kreativno rade sa svojim učenicima na više područja, pomažući djeci da razvijaju svoje sposobnosti i nadarenost.

Svečanost je završila ugodnim druženjem bivših i sadašnjih djelatnika škole te cijenjenih gostiju.

Marija Hanžić 7.a