Ove školske godine učenici 6. d odjela zajedno sa svojom razrednicom Lorenom Martinić su vrlo aktivni. Na početku nastavne godine uključili su se u projekt Volonterski centar VolontirAJMO koji vodi Mreža udruga Zagor. Učenike je na satu razrednika o vrijednostima volontiranja kroz odgoj za volontiranje poučila predstavnica Mreže udruga Zagor Ivana Radanović. Na drugom satu su promišljali koje akcije bi mogli provesti u školi te učiniti školu boljim i ugodnijim mjestom. Tako su osmislili volontersku akciju uređenja školskog hodnika, izradili su klupe sa sjedalicama, oslikali zid te opremili kutić za učenje. Uz projektnu financijsku podršku Ministarstva, dobivena je i donacija paleta od Dunapacka. Dobre ruke palete su obradili u pilani MG. Nakon što su dopremljene u Školu, učenici su ih s razrednicom i roditeljima prebojali te ukrasili. Tako su ne samo oni, već i drugi učenici škole dobili zanimljiv i poticajan prostor za druženje za vrijeme odmora i učenje u školi. Sam projekt učenici su zajedno s razrednicom Lorenom Martinić predstavili i gradonačelnici Valentini Đurek koja im je dala punu podršku te poželjela sreću na Županijskoj smotri projekata Građanskog odgoja i obrazovanja.
ZAVRŠNA PRIREDBA OSMAŠA
Posljednji dan nastave, 12. lipnja 2026., bio je uzbudljiv za sve učenike, a osobito za osmaše. Tim su danom obilježili kraj svog osmogodišnjeg školovanja, oproštaj sa svima onima s kojima su provodili dane u školskim klupama, sa svima koji su ih strpljivo poučavali,...




