ZAVRŠNA PRIREDBA OSMIH RAZREDA
Autor: Administrator , 23. 6. 2022.

Zadnji dan nastave protekao je u slavljeničkom raspoloženju svih učenika zbog završetka nastavne godine. Najsvečaniji trenutak bila je završna priredba, čiji su nosioci bili učenici osmih razreda. Glazbenim točkama pozdravili su se sa svojim mlađim prijateljima i učiteljima.

Priredbu je započeo 8.a i pjesmom „Uhvati ritam“ čiji je tekst i glazbu napisao Husein Hasan Efendić-Hu, a zatim je Vid Jadek (8.b) na francuskom rogu izveo pjesmu Yesterday koju su napisao John Lennon i Paul McCartney, a obradio Danijel Požgaj, potom mu se pridružio brat Vito na saksofonu pa su zajedno odsvirali pjesmu Smoke on the water Ritchieja Blackmorea, Iana Gilliana, Rogera Glovera; Jona Lorda i Iana Paice. U dobrom raspoloženju svim se učenicima obratio ravnatelj i podijelio knjige učenicima osmih razreda koji su prošli s odličnim uspjehom od 5. do 8. razreda ili su bili nagrađeni na nekom od natjecanja. Nakon podjele nastavilo se dalje s glazbom. Učenici 8.b i 8.d otpjevali su pjesmu „Život nije siv“ glazbenice Mije Dimšić, a odmah nakon na pozornicu je ponovno došao Vito Jadek (8.b) odsviravši skladbu Henryja Manicinija „Pink Panther“. Nela Krznar 8.b na glasoviru je izvela Etude No. 9 (S. 136) Franza Liszt, a nakon nje su Ana Pravica iz 8.d i Ivana Tisanić iz 8.a na klarinetu odsvirale skladbu Ennia Morriconea: Gabriel's Oboa (iz filma Misija, transkr.: Anđelko Igrec).

Voditeljice programa, učenice osmih razreda; Petra Ravlić (8.a), Nela Krznar (8.b), Sara Premerl Peštaj (8.c) i Klara Plenar (8.d), pročitale su pismo koje su napisale u ime svih osmih razreda. Prisjetile su se svih godina provedenih u ovoj školi te su se zahvalile učiteljima na trudu, radu i razumijevanju. Na samom su kraju svi učenici osmih razreda otpjevali pjesmu „Croatio, iz duše te ljubim“ (tekst i glazbu napisao Ante Sikirić). Svu glazbu odabrala je i pripremila s učenicima učiteljica Mirjana Horvat Franjkutić, a konferansu je napisala učiteljica Lucija Mlakar.

Ravnatelj se još jednom obratio svim prisutnima vrlo kratkom, ali značajnom rečenicom: „Škola je gotova!“ Na nekim se licima ozario osmijeh, a na nekima su se vidjele i suze.

Učenicima osmih razreda želimo mnogo sreće u srednjim školama te se nadamo da će uspjeti u svemu što požele i za što se potrude!

Lucija Mlakar, prof.