ZABOČKI MALIŠANI NA SMOTRI U PULI
Autor: Administrator , 22. 10. 2010.

Zabočki mališani, dječji zbor Društva Naša djeca sudjelovao je na 16. Smotri „Radost, igra i stvaralaštvo djece“ u Društvima Naša djeca Hrvatske u organizaciji Saveza društava Naša djeca Hrvatske od 15. do 17. listopada. Domaćin smotre bilo je Društvo Naša djeca Pula, a na ovogodišnjoj smotri sudjelovalo je 33 Društava Naša djeca u oko 70-tak različitih točaka: recitacija, monologa, scenskih igara, vokalnih izvedbi, suvremenog plesa, klasičnog plesa, narodnog plesa, hip hopa, breake-dancea, likovnih izložbi, zborova,…

Zabočke mališane predstavljalo je 20 pjevača s voditeljicom Jasenkom Borovčak, a izveli su 3 pjesme: En ten tini, Mačak vragoljačak i Smiješnu pjesmu. Svojim nastupom Zabočki mališani su i ovaj puta pokazali zavidnu kvalitetu te su izabrani da nastupaju i u nedjelju na završnoj priredbi i zatvaranju Smotre.

Smotru je otvorila potpredsjednica Saveza društava Naša djeca Hrvatske Sonja Borovčak istaknuvši veliku važnost Društava Naša djeca u osmišljavanju slobodnog vremena djece i bogatstva koje Savez ima u tolikom broju volontera i entuzijasta koji rade s djecom i za djecu. Također se osvrnula na 60 godina djelovanja Saveza DND Hrvatske koji se obilježava ove godine, čiji je pokrovitelj predsjednik Ivo Josipović i svečanu proslavu koja će se krajem godine održati u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu.

Na putu do Pule Zabočki mališani zaustavili su se u Lovranu na poziv DND-a Opatije, ogranak Lovran gdje su sudjelovali na Mići marunadi va našem Lovranu, tradicionalnoj Lovranskoj manifestaciji.

Za Zabočke mališane ova smotra bila je veliki doživljaj, jer osim nastupa, razgledali su Pulu i poznatu Pulsku Arenu, a u ta tri dana smotre bili su smješteni u obiteljima te su stekli nova poznanstva i prijateljstva.