Započeo projekt Čitamo mi, u obitelji svi
Autor: Administrator , 11. 2. 2019.

U petak, 8.2. u školskoj knjižnici, krenuli smo s projektom Čitamo mi, u obitelji svi. Podjetimo se da je to projekt koji se provodi s učenicima trećih razreda tijekom drugog polugodišta. Svake srijede učenik donosi naprtnjaču u školu gdje ima prigodu u nekoliko minuta drugim učenicima prepričati sve lijepo i zanimljivo što mu se dogodilo tijekom proteklih nekoliko dana kad su u njegovoj obitelji svi članovi čitali knjige iz knjižnične naprtnjače. Svaki petak  naprtnjaču dobiva tj. kući donosi sljedeći  učenik. U knjižničnoj naprtnjači nalazi se, sedam knjiga, i bilježnica u koju učenici sa svojim ukućanima upisuju doživljaje.

Cijeli projekt se provodi prema unaprijed isplaniranim i vremenski točno određenim fazama unutar Hrvatske mreže školskih knjižničara koja daje logističku potporu provođenju projekta.

Provedbom ovog projekta roditeljima se skreće pozornost na važnost svladavanja tehnike čitanja, motivira ih se i upućuje kako da pomognu svojoj djeci u svladavanju tehnike čitanja, senzibilizira ih se za sklonost školskoj knjižnici i školskom knjižničaru, školski knjižničar se u školi afirmira među učiteljima kao osoba koja aktivno prinosi razvoju čitačkih sposobnosti, skreće pozornost na to da knjižnica nije samo posudionica knjiga, već nudi niz drugih usluga, skreće se pozornost široj javnosti na važnost školske knjižnice i školskog knjižničara, ukazuje nadležnima za donošenje odluke o financiranju školskih knjižnica da se knjižnice trebaju financirati radi dobrobiti naše djece, da je financiranje školskih knjižnica ulaganje u budućnost naše djece.