« Ožujak 2024 »

JELOVNIK OZUJAK 2024..docx

Literarni natječaj "Odjeci"
Autor: Administrator , 16. 10. 2019.

Literarni natječaj “Odjeci”, zamišljen kao smotra učeničkih literarnih radova, ove je godine održan po četrnaesti put, a naša je škola imala svog predstavnika.

Noa Ivančić učenik je 6. c razreda, a napisao je rad “Za ljubav smo spremni sve učiniti”. Noin je rad ocijenjen kao najbolji u Krapinsko-zagorskoj županiji. Učenika je pripremala učiteljica Hrvatskog jezika Lucija Mlakar, a zajedno su 10. listopada 2019. prisustvovali dodjeli nagrada pod pokroviteljstvom Naklade Ljevak u Klubu književnika u Zagrebu gdje je Noa, kao i nagrađeni učenici ostalih županija, pročitao svoj rad i raznježio sve prisutne slušatelje. Radove su komentirali hrvatski književnici Mladen Kopjar i Nada Mihaljević.

Svi pristigli radovi uvršteni su u Zbornik literarnih radova osnovnih škola, a osim Noinog rada, u Zborniku se nalazi i rad “Čarobna” koji je napisala Marta Reljić, učenica 6. c razreda.

Čestitamo Noi i Marti! Želimo im puno uspjeha u daljnjem pisanju i literarnom izražavanju!

Za ljubav smo spremni sve učiniti

Ljubav je smisao života, to je ono što nas pokreće. Svako jutro nas tjera da se budimo i da krenemo u novi dan. Ne može se opisati jednom rečenicom, pjesmom ili stihom. Odvažna je i snažna.

Ona je simbol za sreću, za uspjeh, za sigurnost. Ne treba objašnjavati, već je treba doživjeti. Ponekad je tužna, a ponekad daleka i zaboravljena. Događa se kao prvi dah ili prvi šapat, prve riječi ili prvi pogled. Pogled od kojeg srce jače zakuca, od kojeg se javljaju leptirići u trbuhu, od kojeg se trese cijelu svijet. Ljubav ne treba objašnjavati, treba je doživjeti. Ne može se pomirisati, ne može se dodirnuti, ali se može osjetiti i zagrliti.

Ljubav je susret naših očiju i svjetlo na kraju tunela. Ljubav su sretne oči, prva suza i   blago peckanje srca. Za ljubav se čini sve jer tko nikad nije volio, nije nikad ni živio.