« Svibanj 2024 »

JELOVNIK svibanj 2024..docx

PROJEKT "ZALOGAJČEK"
Autor: Administrator , 7. 9. 2021.

Poštovani roditelji,

Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku je objavilo poziv za dostavu projektnih prijedloga „Osiguranje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (šk. god. 2021./22.)“.

OBVEZNI KRITERIJ pri odabiru najpotrebitije djece koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva za sudjelovanje u projektu je kriterij DJECA  IZ  OBITELJI KOJE  SU KORISNICI  PRAVA  NA  DOPLATAK ZA DJECU.

POTREBNA DOKUMENTACIJA:

1.      Važeće rješenje HZMO-a o priznavanju prava na doplatak za djecu ili

2.      Važeće rješenje o priznavanju prava na doplatak za djecu izdano od strane nadležne inozemne institucije i pisana izjava korisnika doplatka da ukupni dohodak ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini po članu kućanstva mjesečno ne prelazi 70% proračunske osnovice, odnosno ne prelazi iznos od 2.328,20 kuna ili

3.     Potvrda HZMO-a o isplaćenom doplatku za djecu ili

4.       Uvjerenje HZMO-a o priznatom pravu na doplatak za djecu ili

5.      Potvrda o visini dohotka i primitka Porezne uprave iz koje je vidljiva isplata dječjeg doplatka.

DODATNI KRITERIJI:

a) DJECA IZ VIŠEČLANE OBITELJI ( obitelji s troje ili više djece), potrebna dokumentacija:

1. Izjava o članovima zajedničkog kućanstva i

2. Rodni listovi djece (kopija).

b) DJECA IZ JEDNORODITELJSKIH OBITELJI, potrebna dokumentacija:

1.      Rodni list djeteta ili izvadak iz matice rođenih i

2.      Važeća odluka suda o roditeljskoj skrbi ili smrtni list roditelja ili izvadak iz matice umrlih.

c) OBITELJI S DJECOM S INVALIDITETOM, potrebna dokumentacija:

1.      Dokument kojim je utvrđeno postojanje invaliditeta djeteta

d) DJECA SMRTNO STRADALOG, ZATOČENOG ILI NESTALOG HRVATSKOG BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA,  DJECA HRVATSKOG RATNOG VOJNOG INVALIDA IZ DOMOVINSKOG RATA, DJECA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA KOJI SU U OBRANI SUVERENITETA REPUBLIKE HRVATSKE SUDJELOVALI NAJMANJE 100 DANA U BORBENOM SEKTORU, potrebna dokumentacija:

1. rješenje o priznatom statusu člana obitelji smrtno stradalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, odnosno nestalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata ili

2. rješenje o priznatom statusu hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata ili

3. potvrdu o broju dana sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske

Molimo roditelje koji zadovoljavanju obvezni i jedan od dodatnih kriterija da do 20. rujna 2021. godine, dostave potrebnu dokumentaciju uz zamolbu, SA IMENOM I PREZIMENOM, te razredom djeteta za kojeg se traži osiguranje školske prehrane.