« Svibanj 2024 »

JELOVNIK svibanj 2024..docx

SVEČANOST URUČIVANJA NAGRADA
Autor: Administrator , 11. 7. 2022.

U četvrtak 7. srpnja naša škola bila je domaćin velike svačanosti tijekom koje su uručene nagrade učenicima, njihovim mentorima i korepetitorima iz osnovnih i srednjih škola s područja Krapinsko-zagorske županije koji su na državnim natjecanjima osvojili prva, druga i treća mjesta u školskoj godini 2021./2022. Nagrade je financirala Krapinsko - zagorska županija.

Koliko su ponosni na uspjehe učenika i njihovih mentora naznačili su u svojim pozdravnim govorima zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek, ravnatelj Osnovne škole Ksavera Šandora Gjalskog Tomislav Polanović, gradonačelnik Grada Zaboka Ivan Hanžek te župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar.

Mi smo posebno ponosni na uspjehe učenika i mentora iz naše škole. Iz domene sporta nagrađena je ekipa iz futsala koju su činili dječaci 7. i 8. razreda, a osvojili su 2. mjesto. Njihov mentor je profesor Andrija Krmek.

Iz Osnovne glazbene škole pri Osnovnoj školi Ksavera Šandora Gjalskog nagrađeni su Kristijan Kveštak za osvojenu 2. nagradu na 60. Hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa za instrument eufonij. Njegov mentor je Danijel Požgaj, dok je korepetitor bio Filip Horvat.

Lana Škreblin za 1. nagradu na 60. Hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa za instrument klarinet. Njezina mentorica je Martina Deščak, a korepetitor Ivan Škreblin.

Ema Idžojtić za 1. nagradu na 60. Hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa za instrument klarinet. Njezin mentor je Mihovil Dorotić, a korepetitor Ivan Škreblin.

Kako bi oplemenili i upotpunili svečanost uručivanja nagrada, učenice 4. razreda Osnovne glazbene škole izvele su nekoliko skladbi. Skladba Arabeska br. 1 (klavir) Claude Debussya u izvedbi Dore Šarić uz klavirsku pratnju profesora Ivana Škreblina.

Skladba Clarinett express Andre-Jean Dervauxa u izvedbi Eme Idžojtić i skladba Čardaš Emila Cossettoa u izvedbi Lane Škreblin uz klavirsku pratnju profesora Ivana Škreblina.

Čestitamo svim učenicima, mentorima i korepetitorima na trudu i predanosti te im želimo puno uspjeha u daljnjem radu!