« Svibanj 2024 »

JELOVNIK svibanj 2024..docx

BOŽIĆNA PRIREDBA UČENIKA PREDMETNE NASTAVE
Autor: Administrator , 29. 12. 2022.

Posebno svečano bilo je u petak 23. prosinca kada je pred prepunom dvoranom održana božićna priredba učenika predmetne nastave. U priredbu su nas uveli učenici 6. b razreda s pjesmom „On dolazi da spasi vas“. Učenike je pripremila i pratila ih na klaviru učiteljica Mirjana Horvat Fanjkutić. Nakon pjesme slušali smo „Betlehemske pastire“ u izvedbi učenica 5. c razreda, Ane Martinić, Tene Novak i Ivone Novak koje je pripremila učiteljica Ksenija Miškulin.

Učenice 5. i 6. razreda Vita Horvat, Tamara Horvatiček, Ivona Novak, Hana Cakol, Lucija Meglić, Lana Piljek i Tara Peček, polaznice Dramske grupe, pokušale su razriješiti bajkovite nesporazume i naizgled nerješive probleme u igrokazu „Božićna zbrka“. Tekst je prilagodila mentorica učenica Tina Marušić. Nakon igrokaza riječ su preuzeli učenici 7. d razreda Janko Hrastinski i Ilija Šandor koji su recitirali pjesmu „Borovi”, a pripremila ih je učiteljica Ksenija Miškulin.

Adventski i božićni ugođaj posebno je naglasio Zbor Osnovne škole s pjesmama „Ljubav se rodila“ i „Nek' Isus uđe u srce“. Zbor je na klaviru pratila mentorica i učiteljica Mirjana Horvat Fanjkutić. Program se nastavio u glazbenom tonu te je učenik 5. razreda Josip Kukolja izveo skladbu „Helter Skelter“ na setu bubnjeva. Mentorica učenika je učiteljica Maja Lončar. Nakon glazbenih izvedbi, radijska skupina „Gjalskići“, učenici 5. d razreda, sa svojom učiteljicom Lucijom Mlakar, osmislili su radijsku igru „Crvenkapica kajkavka“. Tekst su dramatizirali Lucija Tibinac, Dora Kužnar i Maša Lončarić.

Zatim su nas trio Jelena Cvetko i Damjan Fio, učenici 7. razreda i 6. razreda gitare, i učitelj Miguel Đuga, razveselili izvedbom „Lambe“. Na naša maštanja o bijelom Božiću podsjetila nas je pjesma „S Božićem po snijegu“ koju je pročitala učenica 7. a razreda Jana Vrdoljak, a pripremila ju je učiteljica Ksenija Miškulin.

Kako smo program započeli glazbom tako smo ga i završili. Karla Omerza, učenica 7. d razreda i 4. razreda violine pod mentorstvom učiteljice Nade Miloš Prišćan izvela je skladbu „Menuet“ uz klavirsku pratnju učiteljice Tajane Lazović.

I za kraj, zbor Osnovne škole, uz pratnju Jakova Tepeša na trubi, učenika 8. a razreda, izveli su pjesmu „Feliz Navidad“ te svima poželjeli Sretan Božić i sretnu Novu godinu!

Program su vodili učenici Jelena Cvetko i Janko Hrastinski.