« Svibanj 2024 »

JELOVNIK svibanj 2024..docx

BOŽIĆNA PRIREDBA UČENIKA RAZREDNE NASTAVE
Autor: Administrator , 16. 1. 2023.

U četvrtak 22. prosinca pred punom dvoranom učenici razredne nastave održali su božićnu priredbu. Program su otvorili učenici 1.a, b i c  razreda pjesmom „Od Božića do Božića“. No, to nije bilo sve što su prvašići pripremili. Učenici 1. a  Fran, Grga i Vito rekli su nam „Što mi je donio sv. Nikola?”, a Sara i Fran prenijeli su „Božićnu čestitku”.  Nakon prvašića, učenici 4. c pjevali su „Mir nam Božić donosi”. Kroz recitaciju „Prvi snijeg” učenici 2. a Ana, Andro. Dora, Luka i Ema prisjetili su se kako je lijepo kada je vani sve bijelo te svi skupa zapjevali „Novogodišnju pjesmu”.

Učenici 2. b odveli su nas u urarsku radionicu s lutkarskom predstavom „Gda bu pol noč?”, a 2. c zaplesali su „Run, run, Rudolph” zajedno s omiljenim sobom Djeda Mraza. O Badnjoj večeri govorile su nam Stela, Mila, Kaja i Ema, učenice 1.c razreda, dok su učenici 4.b pripremili dvije pjesme „Poklon” i „Feliz Navidad” koje su otpjevali uz klavirsku pratnju učiteljice Glazbene kulture.

Iz 3. a Gabrijel nam je poželio sve najbolje u recitaciji „Božić”, a Tamara se prisjetila „Pahuljica” koje svu djecu vesele. Zatim su treći razredi otpjevali „Božićni party”. Učenici 4. a podsjetili su nas kako je važno darivati se dobrim djelima te su zapjevali pjesmu „Maranatha”. Udaraljkaški kvartet u sastavu Vera, Vito, Timotej i Matej izveli su zanimljivu obradu poznate božićne skladbe „Jingle Bells”. Posebno iznenađenje bila je pjesma „Sretan Božić svakome” koju su otpjevale učiteljice.

Na kraju priredbe obratio se ravnatelj škole Tomislav Polanović s božićnom čestitkom.

Kroz program su nas vodili Eva, Lucija i Jakov, a priredbu su pripremile učiteljice Ljiljana Mokrovčak, Snježana Đurkan i Iva Rogan.