« Svibanj 2024 »

JELOVNIK svibanj 2024..docx

VELIK USPJEH NAŠIH UČENIKA NA OVOGODIŠNJOJ SMOTRI LIDRANO
Autor: Administrator , 9. 3. 2023.

U četvrtak 2. ožujka u dvorani Srednje škole Krapina održana je županijska smotra LiDraNo, smotra kreativnosti i poticanja učeničkoga literarnog, dramskog i novinarskog izražavanja i stvaralaštva te njegovanja i promicanja materinskoga jezika, a ponajprije ljubavi prema hrvatskome jeziku i svim njegovim izrazima. Domaćin županijskoj smotri za osnovne škole bila je OŠ Augusta Cesarca Krapina, a svečanost je otvorila zamjenica župana, gđa Jasna Petek. Pozdrave i poticajne riječi uputili su i gradonačelnik Grada Krapine, g. Zoran Gregurović i ravnateljica OŠ domaćina Matilda Juričev Žigman.

Na ovogodišnjem LiDraNu sudjelovali su učenici iz čak 23 osnovne škole. Konkurencija je bila vrlo velika i kvalitetna, a učenici naše škole predstavili su se u sve tri kategorije. U području dramskoga stvaralaštva nastupilo je troje učenika – Vita Horvat, učenica 5. razreda, izvela je monolog „Graja v kokošinjcu“ na kajkavskom narječju, a tu je humoresku napisala učenica Karla Omerza (7. razred) koja je dobila za nju i 2. Malu nagradu Gjalski 2021. godine. Jakov Kolar, učenik 8. razreda, izveo je monolog iz „Tajnog dnevnika Adriana Molea“ (Sue Townsend), a Lucija Tuđa (8. razred) izvela je monolog „Kak je zginula pucka“ (učenice Mateje Tkalčević). Vitina je mentorica učiteljica Tina Marušić, a Jakovljeva i Lucijina učiteljica Ljerka Gajski Markulin. Učenici su dobili izvrsne pohvale za svoje uvjerljive, šarmantne i dojmljive scenske nastupe, nekoliko stručnih savjeta za svoj daljnji rad i poticajne riječi za daljnje stvaralaštvo.

U literarnoj kategoriji sudjelovalo je također troje učenika – Martin Galin, učenik 6. razreda, napisao je lirsku pjesmu  „Riječi koje me ispunjavaju i potiču“ (mentorica Lucija Mlakar), a dvije učenice 7. razreda – Karla Omerza i njezina humoreska „Kaj buš ti po mojem gruntu“ i Dora Šarić s kratkom pričom „Pazi što si želiš da ti se ne bi ostvarilo“ predložene su za državnu razinu smotre (mentorica Tina Marušić).

Velik uspjeh i prijedlog za državnu razinu smotre ostvaruju učenici Radijske grupe „Gjalskići“ (mentorica Lucija Mlakar) – Karla Matečić, Tena Tomek, Lucija Paić, Tara Kasapović, Lorena Huđ, Nicol Papeš, Sara Vukić, Tea Goluban, Lorena Ivetić, Sara Papeš, Karlo Lukavečki i Domagoj Zubić za svoju radijsku emisiju „Volontiranje za sve“ i radioigru „Crvenkapica kajkavka“.  S putopisom „Moje grčko putovanje“ sudjelovala je i učenica 6. razreda Jelena Markulin (mentorica Lucija Mlakar).

Čestitamo svim učenicima i mentoricama na sjajnim rezultatima, radu, trudu, marljivosti i kreativnosti, razvijanju mašte i ljubavi prema jeziku i književnosti! Želimo vam zasluženi morski poziv na Državnu smotru!