« Svibanj 2024 »

JELOVNIK svibanj 2024..docx

POZIV NA NATJEČAJ "DOBRO BIRAM - VOLONTIRAM"
Autor: Administrator , 20. 3. 2023.

Pozivaju se svi učenici/ce osnovnih škola s područja Krapinsko-zagorske županije da se uključe u natječaj „Dobro biram – Volontiram!“ kojem je svrha prikazati volontiranje kao društveno korisno, kako za djecu i mlade, tako i za cjelokupnu zajednicu kroz literarni i likovni izričaj. Prijaviti se mogu učenici/ice osnovnih škola Krapinsko-zagorske županije od 5. do 8. razreda.

1. Upute za učenike/ice koji će prijavljivati literarni rad: Literarni rad mora sadržavati kratki opis pozitivnih iskustava volontiranja i odgoja za volontiranje, razloge volontiranja, značaj volontiranja za djecu i mlade, te ostale teme vezane za volontiranje. Rad ne smije biti duži od 2 kartice teksta i šalje se u DOC i PDF formatu. Tekst mora biti napisan na hrvatskom jeziku i ne smije biti objavljivan prije natječaja.

2. Upute za učenice/ice koji će prijavljivati likovni rad: Likovni radovi mogu biti izrađeni u svim likovnim tehnikama (slika koju učenici/ce izrađuju mora biti izrađena vlastoručno bilo kojom metodom; bojicama, flomasterima, kolažem, ili nacrtano na računalu u odgovarajućim programima za izradu crteža). Tematika je ista kao i u literarnom radu, odnosno mora prikazivati pozitivna iskustava volontiranja i odgoja za volontiranje, razloge volontiranja, značaj volontiranja za djecu i mlade, te ostale teme vezane za volontiranje. Svaki učenik/ca može se prijaviti na samo jedan natječaj te bira želi li se prijaviti putem literarnog ili likovnog izričaja. Za prijavu je potrebno priložiti samo tekst ili vlastoručno nacrtanu/izrađenu sliku koja prikazuje volontiranje, iskustva, i pozitivne utjecaje volonterstva.

ŠTO TREBA SADRŽAVATI PRIJAVA?

• ime i prezime autora/ice teksta/likovnog rada

• godinu rođenja

• kontakt broj mentora/ice u školi

• ime razrednika/ice, mentora/ice

• naziv škole, razred

Prijave traju od 1.3.2023. do 24.3.2023. godine do 15:00 sati, te se šalju na mail volontirajmo@zagor.info.

Više možete pročitati u priloženom dokumentu.

Dobro_biram_-_Volontiram__2023_(1).pdf (157.09 KB)