« Svibanj 2024 »

JELOVNIK svibanj 2024..docx

NADBISKUPIJSKO (MEĐUŽUPANIJSKO) NATJECANJE IZ KATOLIČKOG VJERONAUKA „VJERONAUČNA OLIMPIJADA“
Autor: Administrator , 24. 3. 2023.

Osnovna škola Eugena Kvaternika Velika Gorica 16. ožujka 2023. bila je domaćin nadbiskupijskog (međužupanijskog) natjecanja iz Katoličkog vjeronauka „Vjeronaučna olimpijada“ na kojem je sudjelovalo 25 najboljih ekipa iz cijele Zagrebačke nadbiskupije. Tema ovogodišnje jubilarne 50. „Vjeronaučne olimpijade“ bila je Naša draga svetišta.

Našu školu predstavljala je četveročlana ekipa: Greta Ciglenečki (8. a), Jelena Cvetko (7. c), Erika Turk (7. d) i Jana Vrdoljak (7. a), a zamjena i prijateljska podrška bila je Ema Markuš (7. c). Mentorica ekipe bila je vjeroučiteljica Ksenija Miškulin.

U 10.00 nakon himne i pjesme „Evo nas pred tobom Marijo'' započeo je prigodni program i otvorenje natjecanja. U ime gradonačelnika okupljene je pozdravila gospođa Zrinka Ruševljan Žirović, a u ime škole i ravnateljice vjeroučiteljica Martina Filipović. Župnik Ivan Norbert Koprivec blagoslovio je sve natjecatelje i njihove mentore.

U 11.00 učenici su pristupili pisanom dijelu natjecanja koje je trajalo 45 minuta.

Nakon natjecanja i zajedničkog objeda, učenici su se u pratnji vjeroučiteljice Marije Patrlj uputili u obilazak Velike Gorice. Posjetili su Muzej Turopolja, Posjetiteljski centar Turističke zajednice Velika Gorica te crkvu Navještenja Blažene Djevice Marije.

U 15.00 objavljeni su privremeni rezultati pisanog dijela natjecanja te je započela igra „Milijunak“. Učenici prvih šest ekipa pojedinačno su se natjecali pred publikom u školskoj dvorani. U uzbudljivoj završnici bilo je više preokreta, a ekipa koja je pokazala najveće znanje, sigurnost i smirenost bila je ekipa Osnovne škole Trnjanska.

Učenice naše škole osvojile su 18. mjesto od 102 ekipe zagrebačke nadbiskupije i na tome  im od srca čestitamo. Mentorici i učenicama uručene su zahvalnice i prigodni darovi.

Bilo je to vrlo lijepo druženje.

Veselimo se novom natjecanju iduće školske godine!

Svi ste pozvani na „Vjeronaučnu olimpijadu“!

Počnite već sada vježbati činiti dobro i opraštati jedni drugima!