« Svibanj 2024 »

JELOVNIK svibanj 2024..docx

JUMICAR
Autor: Administrator , 20. 9. 2023.

U utorak 12. rujna učenici 2. razreda matične i područnih škola sudjelovali su u Programu prometne kulture za najmlađe (JUMICAR). Program se provodi u organizaciji Udruge Preventivni program o sigurnosti u cestovnom prometu u suradnji s tvrtkom Mini Auti-Jumicar Hrvatska i partnerima: Policijska uprava krapinsko-zagorska, Postaja prometne policije Krapina, Policijska postaja Zabok i Dobrovoljnog vatrogasnog društva Zabok pod pokroviteljstvom Krapinsko-zagorske županije, Grada Zaboka i Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa.

Praktični dio odvijao se na prometnom poligonu postavljenom na školsko igralište koji je bio simulacija stvarnog prometa. Sve aktivnosti provedene su uz nadzor instruktora. Učenici su probleme u prometu mogli sagledati iz perspektive vozača te su naučili koliko je bitno poštivati prometna pravila. Sudjelovali su u radionici „Osnove prve pomoći“ koju su vodile djelatnice Gradskog društva Crvenog križa Zabok.

Vatrogasno društvo provelo je obuku „Prevencija od požara za najmlađe“ gdje su saznali koliko je težak i riskantan posao vatrogasca te su isprobali kako je gasiti vatru.  Kad su vidjeli policijsko vozilo i policajca pored njega nastupila je tišina, ali ona je kratko trajala jer se oglasila policijska sirena. Učenici su ponovili koja je uloga policije i što je posao policajca, koji broj trebaju nazvati u slučaju da im je potrebna pomoć, a posebno su se obradovali lisicama koje su svi htjeli isprobati.

Više možete pročitati na priloženoj poveznici: