« Svibanj 2024 »

JELOVNIK svibanj 2024..docx

ODRŽANA HUMANITARNA PRIREDBA "KAD SE MALE RUKE SLOŽE"
Autor: Administrator , 28. 11. 2023.

Pred prepunom dvoranom naše škole u petak 24. studenog održana je 18. humanitarna priredba „Kad se male ruke slože, u Školu u prirodi svatko može“. Program su započeli Zabočki mališani pod vodstvom Jasenke Borovčak s pjesmama „En ten tini”, ”Ringa, ringa raja”, “Lovcu” te “Molba gljive” uz solistice Lanu Franjčec i Emu Sente. Kako je moto ovogodišnje priredbe „Kam da se pojde?“ učenica Vita Horvat iz 6. a razreda odvela nas je u kokošinjac s monologom „Graja v kokošincu“, a glazbene točke podsjetile na ljepotu našeg narječja. Tako su učenik Mislav Mihovilić i njegov učitelj Jakša Papafava na gitari izveli „Pod brajdu“, „Beži Jankec“ i „Volim Jožeka“, a Veliki školski zbor otpjevao jeKlinček stoji pod oblokom“ i „Meknite se vse gore“ uz klavirsku pratnju učiteljice Mirjane Horvat Fanjkutić.

Dvije dječje skupine Ansambla Zabok otplesale su Dječje igre Zagorja uz pratnju tamburaškog orkestra. Njihove su mentorice Anamarija Skušić Kolar, Zrinka Arl, Jelena Bedeniković i Manda Pozaić. U programu su nastupili i učenici iz naših područnih škola. Iz PŠ Špičkovina plesali su i pjevali „Mlinček“ i „Muha h melin nosila“, a iz PŠ Martinišće pjevali su „Dva i dva su četiri“ i „Ima jedan razred“.

U bogatom programu na red su došli i treći razredi. Učenici 3. a razreda pjevali su „Lepe ti je Zagorje zelene“ uz klavirski pratnju učiteljice Mirjane Horvat Fanjkutić, 3. b je pričao o jednom neobičnom dječaku imena Antuntun, a 3. c plesao je i pjevao „Cinguli rajnguli“. Učenice Katja Klasić i Eva Đurek izvele su jednu dječju pjesmicu koju su s njima vježbale njihove mentorice Lucija Klarić i Valentina Čanžar.

Četvrti razredi udružili su snage i otpjevali „Kam da se pojde“ i „Zagorje zove“, a uz pratnju tamburaša koje su uvježbali učitelji Petar Varga i Jakša Papafava izveli su poznatu pjesmu iz filma Vlak u snijegu „Dobro jutro“. Program kroz koji su nas vodili učenici Eva, Lucija i Jakov završio je Himnom zadruga.

I na kraju, hvala svima koji su uložili svoj trud, vrijeme i volju u stvaranju bogatog programa te uzvanicima zahvaljujući čijim je dobrovoljnim prilozima sakupljeno 1.969,10 eura.