PRVA I DRUGA NAGRADA NA LITERARNOM NATJEČAJU "KNJIGE SU ZAKON"
Autor: Administrator , 22. 12. 2023.

U petak, 1. prosinca 2023., u OŠ Krapinske Toplice održana je svečanost dodjele nagrada učenicima koji su uspješno sudjelovali u Literarnom natječaju „Knjige su zakon“. Natječaj je zapravo projekt koji su osmislile učiteljice hrvatskoga jezika u OŠ Krapinske Toplice, a pod vodstvom učiteljice Sonje Kuštan, i ove je godine uspješno zaživio na županijskoj razini. Natječajem se slave knjige i čitanje kao važna i neizbježna aktivnost svih učenika.

Radove učenika ocjenjivalo je stručno Povjerenstvo u sastavu: Gordana Bartol, učiteljica hrvatskoga jezika u OŠ Đure Prejca Desinić, Daria Mikulec, knjižničarka u OŠ Krapinske Toplice i gospodin Tomislav Leljak, knjižničar u Gradskoj knjižnici Krapinske Toplice.

Naši su učenici postigli odlične rezultate, zrelo su, kritički i promišljeno, pisali o svojem doživljaju čitanja i knjiga, promišljali o književnim likovima koji su u njihovom čitalačkom svijetu ostavili značajan trag i ukazali na vrijednost, važnost i dobrobiti čitanja.

Damjan Fio, učenik 8.a razreda, dobitnik je prve nagrade za rad naslovljen „Za sve je kriva Melita“.

Drugu je nagradu dobila učenica 8.b razreda, Nina Brezak, za rad pod nazivom „S knjigama sam zadovoljna putnica u čarobnoj kočiji.“

Damjan i Nina pročitali su svoje radove i zaslužili velik pljesak, a nagrađeni su zanimljivim knjigama koje će proširiti njihovu čitateljsku putovnicu i učiniti ih još mudrijima u svakodnevnom životu i pisanju.

Povjerenstvo je istaknulo njihovo zrelo pisanje, nadahnute i razrađene opise, vrlo uspješno povezivanje odabranih književnih likova s vlastitim životnim iskustvima i originalno naglašen pozitivan stav prema čitanju i knjigama.

Damjanova je i Ninina mentorica učiteljica Ljerka Gajski Markulin.

Rad „Čitam što volim“ učenice 7. c razreda, Sare Vukić, posebno je izdvojen među učeničkim radovima i zasluženo pohvaljen. Sarina je mentorica učiteljica Tina Marušić.

Naši su učenici svojim kreativnim pisanjem doista dokazali da knjige jesu zakon i da nijednu knjigu ne treba suditi po koricama, već znatiželjno uroniti u njezin tajanstveni svijet mašte, ljepote, radosti i mudrosti!

Bravo za naše učenike, čestitamo im i želimo još puno stvaralačke kreacije i uspjeha u pisanju!