BOŽIĆNA PRIREDBA PREDMETNE NASTAVE
Autor: Administrator , 3. 1. 2024.

Posebno svečano bilo je u petak 22. prosinca kada je božićnom priredbom „Pjevaju svuda srca radosna” proslavljen zadnji nastavni dan u 1. polugodištu.

U božićnu radost i čaroliju tajanstvene svjetlosti uvela nas je pjesma Raduj se, cijeli svijete koju je otpjevao školski pjevački zbor uz pratnju učenice Jelene Cvetko na električnoj gitari te učenika glazbene škole na udaraljkama: Josipa Kukolje, Karla Lukavečkog i Vere Žigman.

Članice školske dramske skupine: Hana Cakol, Vita Horvat, Lucija Meglić, Tara Peček i Lana Piljek prikazale su ulomak iz Gjalskijeve pripovijetke Na Badnjak, dok je učenica Nika Papeš recitirala pjesmu Isus će nas pohoditi pjesnika Tina Kolumbića. Najpoznatiju božićnu pjesmu Tiha noć otpjevale su učenice: Jelena Cvetko, Karla Omerza, Tia Jurinec i Anja Pondeljak.

Kamo su nestali domači kolači? naslov je igrokaza koji su pripremili učenici 5. b razreda: Leda Jurina, Nika Krajačić, Mislav Mihovilić, Vida Tisanić i Lara Tuđa. Tekst igrokaza zajedno su osmislili učenici i njihova učiteljica Ljerka Gajski Markulin. Pjesmom Bijeli Božić razveselio nas je naš raspjevan i odlično uvježban pjevački zbor uz pratnju na violinama učenica Karle Omerza i Tene Šimec.

Da je Božić tužan bez snijega, znaju i učenici 5. b razreda: Petar Hren, Nika Posavec, Mila Prpić Babić i Vida Tisanić koji su nam to prenijeli kroz stihove pjesme Šareni snjegović. U glazbenom dijelu učenica Jelena Cvetko i profesor Miguel Đuga izveli su na gitari Let's Have A Party skladatelja Fritsa Leffefa dok je školski pjevački zbor otpjevao pjesmu Okitimo grančice uz glazbenu pratnju učenica Klare Gretić na trianglu i Noelle Tuđa na trombonu.

Zimsku priču u stihovima kazivali su učenici 5. d razreda: Ema, Jan, Jana, Julia, Tesa i Leon koji su odabranim stihovima dočarali ljepotu i bajkovitost zimskog ugođaja.

Nakon čarolije stihova školski pjevački zbor otpjevao je božićnu pjesmu Narodi nam se uz šaroliku pratnju naših vrsnih glazbenih kreativaca: na udaraljkama Josip Kukolja, Karlo Lukavečki i Vera Žigman, na električnoj gitari Jelena Cvetko, na violini Karla Omerza i Tena Šimec, a na flauti Anja Pondeljak. Učenici 8. d razreda: Janko Hrastinski, Ilija Šandor i Dora Šarić kazivali su stihove pjesme Badnjak Dragutina Domjanića kojom su vješto dočarali čudesan svijet bijele Badnje noći i najljepšu bakinu priču o velikoj Isusovoj ljubavi za nas slabašne ljude. Radijska skupina Gjalskići podarila nam je svoju čaroliju prigodnom radijskom emisijom Sretan Božić svima!

Priredba je završila uz naš sjajan pjevački zbor i naše mlade glazbene virtuoze: udaraljkaši: Josip Kukolja, Karlo Lukavečki i Vera Žigman, gitaristica Jelena Cvetko, violinistice: Karla Omerza i Tena Šimec te flautistica Anja Pondeljak.

U raspjevanom tonu i blagdanskom ozračju zajedništva svi prisutni čestitali su si Božić i Novu godinu pjevajući Feliz Navidad!

Raznolikost programa božićne priredbe kreirali su već spomenuti učenici i njihovi učitelji: Mirjana Horvat Fanjkutić, Silvija Kušan, Lucija Laljak, Maja Lončar, Tina Marušić, Stela Mikulin, Valerija Novak, Ljerka Gajski Markulin i Miguel Đuga.

Kroz priredbu su nas vodili učenici Marko Piljek-Marić, Jana Vrdoljak, Nina Brezak i Tea Ostojić.