10. Zimska škola Crvenog križa
Autor: Administrator , 8. 3. 2016.

U petak, 4. ožujka u prostorijama naše škole održana je jubilarna 10. Zimska škola Crvenog križa koju je organiziralo Gradsko društvo Crvenog križa Zabok. Svečanost otvorenja započela je himnom Crvenog križa „Neka cijeli ovaj svijet“ koju je otpjevao zbor učenika naše škole uz klavirsku pratnju prof. Mateje Bunčić. Sve sudionike pozdravili su ravnatelj društva Crvenog križa Krapinsko-zagorske županije Davor Šimunović, predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Zabok Petar Bedeniković, ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Zabok Željka Vukić, ravnatelj Tomislav Polanović, a svečano ju je otvorila zamjenica župana Jasna Petek.

Obraćanjem voditeljice Odbora za rad s mladima pri Gradskom društvu Crvenog križa Zabok, naše pedagoginje Ružice Kotarski s uputama o radu, učenici su krenuli na radionice. Ove godine po prvi puta sudjelovali su učenici s područja svih društava Crvenog križa naše županije uz već stalni postav učenika naše škole, učenika OŠ Bedekovčina, OŠ Sveti Križ Začretje, OŠ Veliko Trgovišće – PŠ Dubrovčan, OŠ Stjepana Radića Brestovec Orehovečki, Srednje škole Bedekovčina i Gimnazije Antuna Gustava Matoša Zabok. Tako je oko 140 učenika osnovnih i srednjih škola imalo prilike sudjelovati u različitim tematskim radionicama: Pokret Crvenog križa, Humane vrednote, Pružanje prve pomoći, Prevencija trgovanja ljudima, Ljudska i dječja prava, Komunikacija i nenasilje te Volontiranje mladih.