Božićne priredbe
Autor: Administrator , 23. 12. 2016.

U predbožićnom duhu zadnji nastavni dan pred zimske praznike učenici razredne i predmetne nastave pripremili su prigodne priredbe. Učenici razredne nastave posebno su bili raspjevani i rasplesani te su pripremili „Kišobran za dvoje“, „Saonice male Sanje“, „Snjegović“, „Kako životinje slave Božić“, „Bijela brada, bijeli mraz“, „Blistaj, blistaj zvijezdo mala“, „Darujmo se dobrim djelima“ i „Djed Mraz stiže u naš grad“ s Davorom Gupcem u ulozi učiteljice Snježane Đurkan. Učenicima su se pridružili i Zabočki mališani pod vodstvom Jasenke Borovčak koji su pripremili „Zimsku pjesmu“, „Novogodišnju pjesmu“ i „Zvončiće“ te polaznici produženog boravka s izvedbom „Pet pahuljica, pet bijelih sestrica“. No, nisu sve izvedbe bile na hrvatskom. Prvašići su u plesnom zanosu pjevušili „Here we go looby loo“.

Predmetna nastava odlučila se za plesno-scensko-glazbeno-recitatorski program. Nastup školskog zbora pod vodstvom učitelja Nikole Santra uveo nas je u glazbeni dio priredbe. Osim zboraša, glazbene točke izveli su učenica Ema Kralj s kajkavskom popjevkom „Dve reči za domaju“, Trio klarineta u sastavu učenika Sare Balen, Lovre Mutavčića i Ivone Vrček te učenik Bruno Krizmanić na gitari. Posebno oduševljenje izazvale su učenice plesne skupine otplesavši suvremeni ples te dramska grupa s scenskom izvedbom „Čarobnjaka iz Oza“. O Božiću kroz poeziju recitirale su učenice Marija Valec, Natalija Celjak i Klaudija Šivalec.